Poradíme, jak vybrat kočárek - Kočárky

Hledat
Dnes je čtvrtek 20.06.2024.
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Poradíme, jak vybrat kočárek

Poradna
Chystáte se vybírat kočárek? Rádi vám poradíme, jak vybrat ten pravý pro vás a vaše dítě. Najdete u nás nezávislé informace, rady i odpovědi na vaše otázky ohledně dětských kočárků.


Zvažuji, jestli ke kočárku pořídit slunečník nebo sluneční clonu. Jaký je mezi nimi rozdíl ve využití a v manipulaci? Bude na kočárek pasovat jakákoliv značka nebo jsou slunečníky a clony univerzální?
Iveta, Liberec 20.4.2017

Dobrý den Iveto,
pokud chcete mít jistotu, že slunečník ke kočárku půjde bez problémů připevnit, vyberte si slunečník od stejné značky, od které máte kočárek. Navíc budete mít celý komplet barevně sladěný. Můžete si samozřejmě pořídit i slunečník jiné značky nebo univerzální slunečník, jen je třeba jej před nákupem vyzkoušet a ověřit si, že půjde na váš kočárek nasadit. Konstrukce kočárků různých značek totiž mívají odlišný tvar.
Stejné pravidlo platí i pro sluneční clony. V nabídce máme jak univerzální sluneční clony ke kočárku, které lze použít na libovolný kočárek, tak i značkové výrobky určené pro konkrétní značku kočárků – například sluneční clony na kočárek BoB. Clona se ke stříšce kočárku většinou připevňuje pomocí plastových spon a jednoduše lze nastavit i její délku. Chrání vaše dítě před sluncem, deštěm a větrem.
Nejjednodušším řešením proti slunci je klasická látková plena, kterou je kočárku připnete pomocí praktického kočárkového kolíčku. Na rozdíl od kvalitních slunečníků a clon ale plena neobsahuje UV filtr, který miminku poskytne ochranu před nebezpečným UV zářením.
Odpověděl Petr V., www.detskezbozi.com

Dobrý den, poradíte mi prosím, jaké kočárky jsou vhodné na sport, konkrétně na běhání a jízdu na in-line bruslích?
Hanka, Praha 15.3.2017

Dobrý den Hanko,
určitě bych Vám doporučil vybírat z kočárků s velkými nafukovacími koly. Výhodou je mít k dispozici brzdu s ovládáním na rukojeti, a to hlavně pro jízdu na kolečkových bruslích. Pokud plánujete zakoupit přímo kočárek na sport, jako levnější variantu bych vám doporučil kočárek X-lander X-Run. Na brusle, na běhání i na pěší túry je velký výběr mezi sportovními kočárky BOB. Dále bych vám doporučil podívat se na nabídku německých kočárků TFK, které jsou vybaveny jak velkými nafukovacími kolečky, tak kotoučovými brzdami s ovládáním na rukojeti. Ke všem výše uvedeným kočárkům lze dokoupit hlubokou korbu a samozřejmě také autosedačku, čím si poskládáte praktický sportovní kočárek trojkombinaci vhodný od narození do tří let věku dítěte.
Odpověděl Petr V., www.detskezbozi.com

Dobrý den, mohla bych se prosím zeptat na Váš názor ohledně nafukovacích, nízkoprofilových koleček? Velice se mi líbí jeden kočárek, který má tato kolečka velikosti 10" a 12". Jsou i tahle kola vhodná do terénu? Neříkám, že bych jezdila v oraništi, spíše mám na mysli nějaké procházky kolem řeky - tudíž mírnější terén, polní cesty. Dále náchylnost těchto koleček, zda máte časté opravy a také jestli při jízdě na nerovném povrchu nejsou příliš tvrdá a dítě v kočárku "neskáče"? Děkuji za odpověď.
Ivona, Brno 20. 2. 2017

Dobrý den Ivono,
obecně platí, že čím větší kolečka, tím nerovnější terén s nimi lze zvládnout. Hodně však záleží i na technologii zpracování. Zatímco dříve byla kvůli jízdnímu komfortu nafukovací kolečka jasnou volbou, dnes může stejně posloužit i kočárek s nenafukovacími kolečky. Většinou se jedná o kočárky kvalitních, renomovaných značek – mohu doporučit například kočárky Britax, u nichž se kolečka vyrábí ze speciálního materiálu a poskytují dostatečný komfort pro jízdu, přestože nejsou nafukovací. Co se týče uvedených rozměrů, tak rozměr 10" a 12" mají například kolečka velmi prodávaných kočárků X-lander, které zvládnou téměř jakýkoliv terén. Pokud kolečko píchnete, můžete vyměnit duši nebo duši zalepit stejně jako například u kola.
Odpověděl Petr V., www.detskezbozi.com

Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak ošetřovat kočárek během zimy (zarezlé šrouby a podobně). Děkuji.
Martina, Jablonec nad Nisou 6. 1. 2017

Krásný den Martino,
během zimy kočárkům škodí hlavně posypová sůl na chodníku. Proto se vyplatí jednou za čas část podvozku kočárku, která je nejblíže zemi, této soli zbavit – tedy opláchnout vodou a osušit. Na jaře by se měl kočárek včetně koleček pořádně vyčistit. Kolečka kočárku doporučujeme promazat silikonovým olejem a správně nahustit dle návodu. Silikonový olej můžete použít i pro uvolnění zarezlých šroubů.
Odpověděl Petr V., www.detskezbozi.com

Dobrý den, jaké jsou z vašich zkušeností nejčastější závady kočárku a jak jim předcházet?
Marie, Česká Třebová 1. 11. 2016

Dobrý den Marie,
u nás v Dětském zboží Krteček se snažíme prodávat kočárky, které jsou poruchové co nejméně. Řada závad je však způsobena špatným zacházením, a proto po nákupu doporučujeme důkladně prostudovat návod k obsluze. Mezi nejčastější prohřešky patří přefukování koleček – kolečka je nutno foukat na hodnotu tlaku uvedenou v návodu například pomocí pumpičky ke kočárku. Kočárku neprospívá ani přetěžování či nadměrný náklad, obzvlášť při sjíždění ze schodů. Pokud je to jen trochu možné, je rozhodně lepší kočárek přes schody přenést. Při přenášení je třeba držet kočárek za konstrukci, ne za opěrku nožiček. Stříška kočárku by k přepravování věcí neměla sloužit vůbec. Ke kočárku se vyplatí přistupovat jako ke kolu, to znamená občas namazat osičky koleček silikonovým olejem, zkontrolovat dotažení šroubů na konstrukci a dofouknout kolečka na předepsaný tlak dle návodu. Stejně jako u kola je také možné opravit píchnuté kolečko pomocí nové duše nebo pláště ke kočárku.
Snad ani nemusím uvádět, že pokud je kočárek určen pro jedno dítě, nesmí se v něm převážet děti dvě. Pro tyto účely může sloužit třeba skate ke kočárku nebo kočárek pro dvojčata.
Odpověděl Petr V., www.detskezbozi.com


Dobrý den, jaké doplňky ke kočárku se dají pořídit na zimu? V čem je lepší například fusak ze stejného setu jako kočárek, než jakýkoliv jiný fusak?
Alenka, Nové Strašecí 8. 10. 2016

Dobrý den Alenko,
mezi oblíbené zimní doplňky ke kočárku patří zimní fusak, nánožník, rukávník, pláštěnka, termoobal na lahev nebo termoska.
Zimní fusak v setu s kočárkem má dvě výhody. Bude barevně sladěný s kočárkem a bude cenově zvýhodněný, pokud jej zakoupíte v setu s kočárkem. Co se týče funkcí a kvality fusaku, určitě se vyplatí připlatit si a vybrat si výrobek od jednoho ze dvou českých výrobců fusaků: Emitex nebo Esito.   
U nánožníků je třeba nejdříve zjistit, zda se vyrábí originál přímo k vašemu kočárku. Pokud ne, nebo je moc drahý, doporučujeme zastavit se i s kočárkem na prodejně a vyzkoušet, který z univerzálních nánožníků bude pasovat na váš kočárek.
Rukávníky se zpravidla dělají univerzální, pozor je nutné dát si jedině v případě, že kupujete rukávník na golfky. Ten musí být na každou ruku zvlášť, například jako u tohoto rukávníku na golfky.
Termoobal na lahev nebo termoska vám zpříjemní výlety v chladném počasí a pomůže udržet správnou teplotu pití a jídla pro vaše nejmenší.
Nesmíme zapomenout ani na obyčejnou pláštěnku, která přijde vhod nejen při dešti, ale i jako ochrana před studeným zimním větrem.
Odpověděl Petr V., www.detskezbozi.com


Zdravím, podle čeho doporučujete vybírat první kočárek? Na trhu je jich tolik, že nevím, podle čeho se orientovat.
Tereza, Praha 3.9.2016

Dobrý den Terezo,
v první řadě je třeba se zamyslet nad tím, kde s kočárkem budete jezdit. Pokud trávíte většinu času ve městě nebo v nákupních centrech, můžete vybírat z kočárků s menšími kolečky. Pokud ovšem plánujete vyrazit i do přírody na neasfaltové cesty, nebo pokud bydlíte v lokalitě, kde jsou dlážděné chodníky, přijde vám vhod kočárek s většími, ideálně nafukovacími kolečky. Jestliže budete chtít s kočárkem sportovat, tedy běhat nebo jezdit na kolečkových bruslích, zaměřte se na kočárky, které jsou pro tyto účely přímo navržené, například kočárky BOB.
Pro rodiče vyššího vzrůstu doporučuji výškově nastavitelnou rukojeť. Zároveň je dobré si jízdu s kočárkem v prodejně předem vyzkoušet. Mezi další důležitá kritéria patří rozměry kočárku. Ověřte si, že se vám kočárek pohodlně vejde do výtahu a do auta, a zda nebude pro převoz autem nutné například demontovat kolečka. Zvažte i velikost korbičky u hluboké verze kočárku. Pokud se dítě narodí na podzim, bude minimálně do půl roku v hluboké korbě i s fusakem, takže korba musí být dostatečně široká. Co se týče délky korby, záleží samozřejmě na tom, jak jsou vysocí rodiče. Pokud měří otec 195 cm, bude jeho dítě potřebovat delší korbu než dítě otce vysokého 165 cm. Autosedačky je potřeba vybírat obzvlášť pečlivě, protože pouze některé značky autosedaček 0 – 13 kg jsou kompatibilní s vybranými značkami kočárků. Přimlouval bych se proto za to, zakázat všem příbuzným kupovat autosedačku před tím, než si vyberete kočárek. Pokud byste rádi měli dítě pod dohledem i ve sportovním kočárku, vybírejte z kočárků s takzvanou otočnou sportovní nástavbou. Ta umožňuje, aby dítě sedělo i proti směru jízdy, takže na něj bude lépe vidět.
V každodenním provozu oceníte, že se s kočárkem dá snadno manipulovat. Nezapomeňte si proto zjistit, jakým způsobem se nasazují korbičky nebo autosedačky na konstrukci kočárku. V neposlední řadě je rovněž dobré se zamyslet, kolik budete chtít do kočárku investovat. Nejlevnější kombinovaný kočárek je možné koupit již od 6.900 Kč, například kočárek Maked Lucky. Velmi oblíbené jsou například kočárky Dorjan kolem 10.000 Kč a v cenové hladině nad 15.000 Kč se hodně prodávají kočárky X-lander. Další značky, například kočárky Britax, nabízejí širokou nabídku modelů pro jakýkoliv rozpočet.
Odpověděl Petr V., www.detskezbozi.com


Dobrý den, chtěla bych prodat kočárek po mých dvou synech. Poradíte mi, jaká je nejlepší cesta?
Děkuji. Natálie S., Jihlava, 1. 7. 2016

Dobrý den Natálie,
pakliže chcete prodat kočárek, máte v podstatě 2 možnosti. První je, že si prodej kočárku zajistíte sama přes některý z inzertních serverů. Druhá možnost je, že kočárek prodáte do dětského bazaru, kde dostanete peníze ihned na ruku nebo dáte kočárek do komise.
Jestli se rozhodnete kočárek prodávat sama, je dobré dát si záležet na pěkném nafocení. Také je vhodné doplnit inzerát o důkladný popis kočárku, ten můžete získat například na webu výrobce nebo na některém z internetových obchodů – pokud se kočárek stále prodává. U této varianty je potřeba počítat s tím, že vás budou kontaktovat potencionální zájemci a budou chtít kočárek vidět, což vás bude stát nějaký čas.
Pokud chcete ušetřit čas, doporučil bych vám prodat kočárek do nějakého seriózního dětského bazaru, který má kamennou prodejnu a vykoupí váš kočárek za hotové.
V obou případech je před samotným prodejem nutné kočárek důkladně umýt, tedy vyčistit jej od drobků, bahna a dalších nečistot. Dále je potřeba kočárek zkompletovat, připravit k němu veškeré příslušenství, které s kočárkem chcete prodávat, jako je pláštěnka, tašky na rukojeť, adaptéry, korbičky případně autosedačka kompatibilní s kočárkem.
Jestliže zjistíte, že je na kočárku nějaká závada, doporučuji nechat kočárek opravit ve značkovém servisu. V případě, že je kočárek bez závad je dobré alespoň promazat kolečka silikonovým olejem.  
Ohledně prodejní ceny je nutné počítat s tím, že použitý kočárek se prodává za zhruba 50 % prodejní ceny nového kočárku. V případě prodeje v bazaru bude částka samozřejmě o něco nižší, než pakliže si prodej zajistíte sama.
Odpověděla Vlaďka B., www.detskezbozi.com

Dobrý den, můžete mi, prosím, poradit?  K dvacetiměsíčnímu synovi nám brzo přibude miminko. Nechci už kupovat sourozenecký dvojkočár, jak to vyřešit?
Děkuju, Lenka z Chomutova, 18. 5. 2016

Dobrý den,
máte více možností jak se vyhnout nákupu sourozeneckého kočárku.
Ze začátku, než starší syn ještě trochu povyroste, můžete vozit v kočárku (ve sporťáku či golfkách) jeho a miminko nosit v šátku (šátek můžete používat už od narození, nosítka jsou vhodná, až když už dítě drží samo hlavičku, tedy od dvou tří měsíců).
Další variantou je použít pro starší dítě skate (neboli vozítko), který připevníte na hluboký kočár. Skate se pomocí univerzálních úchytů přidělá ke kočárku a dítě na něm stojí a drží se rukojeti kočárku. Mezi hodně univerzální, který se dá se připevnit na většinu kočárku, patří například Lascal Buggy Board Maxi. K tomuto stupátku lze navíc dokoupit sklopné sedátko.
Pokud máte pro miminko kočárek TFK, tak je možné zakoupit jejich speciální vozítko, které je stupátko a sedátko v jednom.
Poslední možností je přídavná sedačka, kterou je možné použít k některým typům kočárků.
Odpověděl Petr V., www.detskezbozi.com


Dobrý den, chystáme se v červnu na dovolenou se synem. V té době bude mít čtyři měsíce. Poradíte mi, zda a jak cestovat letadlem s hlubokým kočárkem?
Michaela, Teplice nad Metují, 26. 2. 2016

Cestování s hlubokým kočárkem letadlem je podobné jako s golfovými holemi. Je potřeba při odbavování kočárek nahlásit a upřesnit, z kolika dílů se skládá. Stevardka vám kočárek označí čárovým kódem a vy můžete dál pokračovat s dítětem v kočárku. U bezpečnostního odbavení kočárek musíte složit a nechat ho zkontrolovat rentgenem. Zde bývá problém u větších kočárků, protože u některých se podvozek do rentgenu nevejde a vy musíte sundat kola. Je dobré, když jste u rentgenu dva, aby jeden mohl skládat kočárek a druhý držet miminko.

Při čekání na letadlo můžete mít celou dobu miminko ve vlastním kočárku. Až těsně před odletem složený kočárek odevzdáte při vstupu do letadla. Dítě poté máte u sebe na klíně, při delším letu doporučujeme vzít si i nosítko. Případně můžete využít i autosedačku, tu je třeba ale včas nahlásit (obvykle při nákupu letenek) a musí být speciálně kalibrovaná pro leteckou přepravu. V Business třídě pro vás mohou připravit i postýlku.

Po přistání vám kočárek vrátí buď hned u východu z letadla, nebo na speciální přepážce pro nadměrná zavazadla.
Odpověděla Vlaďka B., www.detskezbozi.com

Dobrý den, v dubnu se mi má narodit miminko, podle aktuálních odhadů bude mít přes čtyři kila. Poradíte mi, jaký vybrat kočárek, aby se tam dítě vešlo i v následující zimě?
Jana D., Pardubice, 1.2.2016

Dobrý den Jano,
korbičky jsou v dnešní době hodně podobné, liší se třeba jen o centimetry. Nenechte se zmást tím, že některé vypadají větší, bývá to ovlivněno barvami vnitřních potahů. Pro půlroční a starší dítě je už možné použít sporťák. Do něj snadno seženete dobrý zimní fusak a dítě tak bude v teple.
Odpověděl Petr V., www.detskezbozi.com

Poradíte mi, jak mám ošetřovat kočárek, aby mi nevyblednul od slunce? Existuje na to nějaký ochranný sprej?
Petra P., Moravské Budějovice, 10.1.2016

Dobrý den Petro,
ochranný sprej proti slunci na látky neexistuje. Nezbývá vám, než si na slunce dávat pozor již preventivně, především skladovat kočárek mimo slunce. U značkových kočárků ale bývá vyblednutí látky minimální. Kdyby vám ale látka vybledla výrazně během prvního roku, doporučujeme zkusit tuto vadu reklamovat. Už se nám stalo, že výrobce novou látku na kočárek nevyrobil ideálně. Sám poté chybu uznal a vše napravil.
Pokud s kočárkem plánujete delší pobyt v létě na sluníčku, doporučujeme na ochranu dítěte v kočárku koupit sluneční clonu s UV filtrem.
Odpověděl Roman S., www.detskezbozi.com

Jak si máme vybrat kvalitní kočárek pro dvojčata?
Dana O., Praha, 3.1.2016

Dobrý den Dano,
před samotným výběrem se musíte rozhodnout, zda chcete mít děti usazeny vedle sebe či za sebou. Toto je častokrát ovlivněno šíří dveří, kterými budete kočárkem nejčastěji projíždět. Obvykle jsou i kočárky s dětmi vedle sebe konstruované tak, aby prošly dveřmi o obvyklé šíři 80 cm. Ale například polský výrobce kočárků Dorjan dělá některé kočárky pro dvojčata širší, aby tam bylo více místa.
Usazení dětí je jinak jen čistě podle vaší preference. Stabilita kočárku není nijak ovlivněna, jen je pár okamžiků, kdy si musíte dávat více pozor - s kočárkem, kde jsou děti usazené za sebou, je náročná například jízda po eskalátoru či nájezd na obrubník.
Vždy si vyzkoušejte několik kočárků přímo v obchodě. Výběru se vyplatí věnovat dobrou pozornost, protože kočárek pro dvojčata je dražší. Navíc jsou dražší i golfky pro dvojčata, takže obvykle není reálné kupovat zase hned další kočárek.
Odpověděl Michal V., www.detskezbozi.com

Dobrý den, vybírám kočárek pro našeho prvního syna. Jaké jsou hlavní bezpečnostní prvky, které si hlídat při výběru kočárku?
Pavel B., Žatec, 19.12.2015

Dobrý den Pavle, vítáme mezi diskutéry i budoucí tatínky! U značkových kočárků od ověřených výrobků se s problémy už téměř nesetkáváme. Mezi hlavní pravidla platí – hlídat si stabilitu konstrukce kočárku, zda splňuje evropské normy, kočárek ani vnitřní vybavení nesmí obsahovat ftaláty. Zkontrolujte si i takový detail, jako zda dítě z kočárku nedosáhne na bok k pružinám.
Nově výrobci začali doplňovat bezpečností prvky spojené s viditelností za tmy – přidávají reflexní prvky, a například kočárek x-lander X-move má i led osvětlení, aby byla maminka s kočárkem vidět.
Odpověděla Vlaďka B., www.detskezbozi.com

Dobrý den, je lepší koupit sportovní kočárek s nafukovacími pneumatikami, nebo klasickými kolečky?
Mirka Č, Ostrava, 3.12.2015

Dobrý den Mirko,
tak toto je klasická otázka. Obecně platí, že čím větší kolečka bez ohledu na typ, tím lepší jsou do terénu. A nafukovací kola jsou do terénu ještě lepší.
Pevná kola jsou odolná proti proražení. Vždy si u nich pohmatem ověřte tvrdost materiálu, aby kola nebyla z tvrdého plastu, který se nedá vůbec zmáčknout.
Nafukovací kola jsou zase pohodlnější pro dítě i řidiče, protože lépe absorbují nárazy u nerovnosti. Nevýhoda nafukovacích kol je stejná jako u jízdního kola. Může se vám stát, že píchnete. Není těžké opravit poškození vnitřní duše doma, používá se stejná lepící sada z cyklistického obchodu.  
Pohlídejte si správné nafouknutí kola podle návodu. Ráfky jsou totiž plastové, takže když kola přefouknou, tak při dlouhém stání na sluníčku mohou bouchnout. U golfek jsou kolečka menší a zdvojená, takže dofukovat je už by bylo moc práce, takže u nich jsou obvykle pevná kolečka. Píchnuté kolo není záruční oprava.
Odpověděla Vlaďka B., www.detskezbozi.com

Dobrý den, chci si koupit kočárek – tříkolku. Je pravda, že jsou méně stabilní?
Lenka B., Plzeň, 20.11.2015

Dobrý den Lenko,
o stabilitu stojícího kočárku si nemusíte dělat starosti. Je ale pravda, že obtížnější je ovládání tříkolového kočárku. Náročné je například najetí na chodník, kdy už máte přední kolo na chodníku a musíte tam dát zadní dvě kola. Na eskalátorech musíte mít na schodu vždy zadní kola, ne jedno přední.
Ale tříkolové kočárky rozhodně nezavrhujeme. Jsou ideální na běhání nebo na kolečkové brusle. Právě sportování je přizpůsobena konstrukce kočárku.
Pokud nesportujete a zvažovala jste tříkolák kvůli snadnějšímu ovládání, doporučujeme vám zvážit klasický čtyřkolový kočár s předními koly otočnými o 360 stupňů.
Odpověděl Michal V., www.detskezbozi.com

Dobrý den, jsem sama a čekám narození prvního dítěte. Jak mám vybrat ten nejlepší kočárek v nižší cenové hladině?
Michaela G., Brno, 11.11.2015

Dobrý den Michaelo,
jak jsme již psali v předchozí odpovědi, u značkových kočárků (značkový neznamená drahý) nemusíte mít obavu, že vyberete nekvalitní výrobek. Vždy si vyberte značku, která má v České republice velkoobchod a přímé zastoupení se servisem. Některé obchody totiž sami vozí kočárky například z Polska. Tam ale pak můžete narazit při reklamaci, kdy nebudou mít k dispozici náhradní díl, a budete muset počkat, že tam znovu pojedou. V obchodě si vždy nechte pořádně předvést manipulaci s kočárkem, včetně například skládání do auta.
Odpověděla Vlaďka B., www.detskezbozi.com

Dobrý den, jaký sportovní kočárek se nejlépe skládá do auta?
Milan T., Praha, 21.10.2015

Dobrý den Milane,
dneska se všechny sporťáky dají složit poměrně dobře.
Pokud máte auto s malým kufrem, tak se vyplatí přijít do prodejny, nechat si ho složit a přeměřit, či přímo dohodnout, zda si ho můžete zkusit dát do kufru. U některých kočárků se nemusí sundávat sedící část kočárku, což je méně starostí.  A některé kočárky mají skládání dokonce už na takové úrovni, že se dají složit jen jednou rukou.
Odpověděl Petr V., www.detskezbozi.com

Dobrý den, rozbil se mi kočárek, který mám už čtyři roky a je tedy po záruční době. Má cenu nechat ho opravit? A kam se mám obrátit?
Marta M., Litvínov, 9.10.2015

Dobrý den Marto,
nejprve zkuste oslovit přímo dovozce vaší značky kočárku a nechte si nacenit opravu. Některé drobnější opravy jsou cenově rozumné (opravy vnějšího pláště, různé krytky či plasty). Větší mechanické opravy ale mohou být drahé a pak je otázka, zda se vůbec vyplatí. Pro srovnání ceny zkuste oslovit i nějaký obecný servis kočárků.
Když se vám na kočárku něco roztrhne, nebo například vypadne druk, je obvykle levnější oprava od švadleny.
Odpověděl Petr V., www.detskezbozi.com

Dobrý den, poradíte mi, prosím, zda využiju ruční brzdu s ovládáním na kočárku?
Petra P., Lovosice, 1.10.2015

Dobrý den Petro,
brzdy na rukojeti jsou dvojí. Vy zřejmě myslíte ruční brzdu, kterou mívají častokrát například kočárky tříkolky. Tu oceníte hlavně při sportu (třeba s bruslemi na nohou byste nemohla ovládat klasickou nožní brzdu), nebo při jízdě kočárkem z kopce.
Nově ale některé kočárky (namátkou třeba od firmy TFK) mají na rukojeti umístěno ovládání klasické zadní brzdy. Je to pohodlnější, že nemusíte hledat brzdu nohou, ale zatím se to ještě nenabízí často.
Odpověděl Roman S., www.detskezbozi.com

Dobrý den, myslíte, že vadí koupit si kočárek z bazaru?
Katka Š., Příbram, 26.9.2015

Dobrý den Katko,
pokud chcete ušetřit, tak obecně samozřejmě nevadí koupit použitý kočárek. Moc ale nedoporučuji koupit kočárek od někoho, kdo není váš známý. Je zde riziko, že bude bagatelizovat vady kočárku a jeho skutečné zatížení. Když si kočárek koupíte v bazaru, tak tam jej vždy odborně prohlédnou, takže se výrazně sníží riziko skrytých vad.
Kočárek si vždy prohlédněte osobně a vyžadujte i doklady o koupi, abyste měla přehled o skutečné ceně a datu nákupu.
Na druhou stranu si myslím, že je na trhu dost kvalitních kočárků i v levnější cenové kategorii. Tam máte přeci jen velkou výhodu, že máte dva roky záruku a nemusíte tak řešit případné opravy.
Odpověděl Roman S., www.detskezbozi.comMáte dotaz? Potřebujete nezávisle poradit s výběrem kočárku? Nebojte se použít náš kontaktní formulář a naši partneři z obchodu s dětským zbožím Krteček  vám co nejdříve odpoví.

 
TOPlist
Copyright © 2015 Kočárky.info. Tyto stránky vznikly s podporou našeho partnera – obchodu s dětskými kočárky, autosedačkami a dalším dětským zbožím Krteček, s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky