Sportovní kočárky - Kočárky

Hledat
Dnes je úterý 23.07.2024.
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Sportovní kočárky

Sportovní kočárek je vhodné používat od momentu, kdy už dítě začíná sedět nebo se již nevejde do hlubokého kočárku, tedy zhruba po šestém měsíci. Protože dítě bude ve sporťáku nejen sedět, ale i spát, je nutné, aby měl polohovací zádovou opěrku až téměř do lehu a ideálně i polohování nožiček. Pro jízdu ve městě nebo na rovných cestách vám bude stačit sporťák s menšími koly. V případě častých výprav do přírody po nezpevněných cestách vybírejte kočárek s většími kolečky.

Většina sportovních kočárků je dnes již vybavena předními otočnými koly s možností aretace. To vám velmi zjednoduší ovládání kočárku. Aretování koleček využijete při větší sněhové nadílce nebo při jízdě v terénu, naopak bez aretace se kočárek dobře řídí i jednou rukou.

Hmotnost kočárku je nutné zohlednit při vybírání kočárku, zejména pokud například bydlíte ve třetím patře bez výtahu a nemáte k dispozici kočárkárnu. Lehký kočárek oceníte i při častém skládání do auta. V tom případě můžete vybírat i ze sporťáků, které lze rozložit jednou rukou.

Pokud se s kočárkem věnujete sportu – například běhání nebo jízdě na kolečkových bruslích, může se vám hodit kočárek tříkolka či klasický sporťák vybavený ruční brzdou s ovládáním na rukojeti.

Dobře vybraný sportovní kočárek můžete využívat až do tří let věku dítěte. Ke sportovnímu kočárku doporučujeme zakoupit zimní fusak, nánožník a pláštěnku. Užitečná je samozřejmě i taška na rukojeť či moskytiéra.

 
 
TOPlist
Copyright © 2015 Kočárky.info. Tyto stránky vznikly s podporou našeho partnera – obchodu s dětskými kočárky, autosedačkami a dalším dětským zbožím Krteček, s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky